Αποτίμηση απεργιακής κινητοποίησης που πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2024. Στην αντιπροσωπεία της Π.Ο.Ε.ΔΗ.Ν. όπου είχε συνάντηση με τον Υφυπουργό Υγείας κο Μ. Θεμιστοκλέους, παραβρέθηκε και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Γ. Φλούδας όπου και έθεσε στον κο Υφυπουργό το θέμα με τους Σ.Ο.Χ. σε καθαριότητα, φύλαξη και εστίαση στο νοσοκομείο μας με τις συμβάσεις τους να λήγουν σύντομα. Επίσης, ανέφερε το θέμα που έχει προκύψει με τη Διοίκηση του Π.Γ.Ν.Ι. μιας και έχει λήξει και η σύμβαση με τον Αναπληρωτή Διοικητή και δεν έχει παραταθεί. Δείτε την ενημέρωση από την Π.Ο.Ε.ΔΗ.Ν. εδώ.