Αντιπροσωπεία του Εργατικού Κέντρου θα επισκεφθεί, ξεκινώντας από την Τετάρτη 27 Απρίλη, μεγάλους χώρους δουλειάς και χώρους κατάρτισης για να κάνει -μέσα από μια έκθεση φωτογραφίας και μια ομιλία- συζήτηση με τους εργάτες της πόλης και τη νέα βάρδια εργατών που βρίσκεται στους χώρους κατάρτισης.
                      Απευθύνει κάλεσμα σε όλους τους μαθητές της πόλης, να προσθέσουν τη δική τους πινελιά φτιάχνοντας μια ζωγραφιά ή μια χειροτεχνία ενάντια στον πόλεμο και την προσφυγιά για να εκτεθεί στο Εργατικό Κέντρο.
                      Καλεί όλους τους εργαζόμενους, τους άνεργους, τους συνταξιούχους, τους αυτοαπασχολούμενους, τη φτωχομεσαία αγροτιά, τους νέους και τις νέες να συμμετέχουν :

Στην συναυλία με εργατικά τραγούδια την Παρασκευή 28 Απρίλη στις 7:30 το απόγευμα μπροστά στη Νομαρχία

Στην πικετοφορία το Σάββατο 29 Απρίλη, στις 11:00 στον πλάτανο (στην Αβέρωφ)

Στην παρουσίαση του βιβλίου «Οι αναμνήσεις ενός κουρέα» την Κυριακή 8:00 μμ στο Εργατικό Κέντρο Ιωαννίνων

Από την Παρασκευή στο κτίριο του Εργατικού Κέντρου θα εκτίθενται οι ζωγραφιές που θα φτιάξουν οι μαθητές της πόλης ενάντια στον πόλεμο και την προσφυγιά. Όλο το τριήμερο από τα μεγάφωνα του Εργατικού Κέντρου θα ακούγεται αφιέρωμα στο εργατικό τραγούδι.

ΚΟΡΥΦΩΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ με τη μεγάλη συγκέντρωση τη ΔΕΥΤΕΡΑ στις 10:00 πμ στο ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ"

Πατήστε εδώ για να δείτε την ανακοίνωση του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου.